![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12994090
*
nr 1299 4090
Spegel
jugenddekor, 84x60 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:57:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 10:50:20
1
200 kr
2/1 21:25:59
2
150 kr
2/1 21:25:59
1
200 kr (Budbetjänt)
2/1 21:26:27
2
300 kr
5/1 22:21:49
3
300 kr
5/1 22:21:49
2
300 kr (Budbetjänt)
5/1 22:22:04
3
350 kr
6/1 20:24:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugenddekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1299 4090
Spegel
jugenddekor, 84x60 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/12 10:50:20 | 1 | 200 kr |
2/1 21:25:59 | 2 | 150 kr |
2/1 21:25:59 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/1 21:26:27 | 2 | 300 kr |
5/1 22:21:49 | 3 | 300 kr |
5/1 22:21:49 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
5/1 22:22:04 | 3 | 350 kr |
6/1 20:24:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugenddekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53